10.9.2021

Minimakety, aneb Kadet v Rakovníku

V sobotu 5.6.2021 se na Rakovnickém letišti uskutečnila tradiční minimaketářská akce Rakovnické minimakety. Ač se z názvu může zdát, že se jedná o soutěž, opak je pravdou. Což na DF minimaket uváděl s dostatečným předstihem organizátor Drahoslav Dvořák. Ten napsal: „Létáme se vším, tedy dvacetinky, oříšky, pistácia, RC minimakety i makety na CO2. Je možné tu létat se vším, co létá. Kadet byl vloni vybrán jako společná stavba. Jinak prostor u nás všichni využívají k zalétávání nových modelů na začátku sezóny. V podstatě u nás je to létání pro radost sobě i ostatním.“

Ač nejsem vysloveně stavitelem minimaket, tak jsem neváhal a postavil jsem model Kadet. Je to taková retro vzpomínka na mladé časy, kdy se tento a obdobné modely od Igry prodávaly v modelářských prodejnách, ale i na různých poutích. Kadetů se sešlo celkem 10, prostě paráda!


Tak jsem v sobotu naložil do auta Honzu Vrbu a vyrazili jsme do Rakovníka. Cesta z Kladna je to krátká a tak za chvilku jsme byli na místě. Musím uznat že prostor byl připraven perfektně a i přesto, že ten den byl můj Kadet ve vzduch poprvé, tak letěl a docela pěkně. Navíc ve vzduchu se objevila spousta modelů různých tvarů a velikostí  bylo na co koukat.

Za krásnou akci pořadateli díky!

VaPe

P.S. Na rok 2022 si nachystejte opět model od IGRY, Letov Š-239. Ke stažení na Outerzone