Přehled akcí a úspěchů LMK Kladno v roce 2020

Tak jak je obvykle zvykem, tak začátkem Nového roku se hodnotí ten starý a tak dovolte Jardovi Drncovi, jako sportovnímu referentovi klubu se této úlohy zhostit …

Úvodem nutno uvést , že díky Coronaviru 19 byl zaveden nouzový stav , díky němuž byly všechny akce kulturní , sportovní a i modelářské značně omezeny a to jednak v době od března a
následně na podzim , čímž většina plánovaných akcí musela být zrušena.

LMK 2015 Kladno uskutečnil následující soutěže (všechny na letišti Velká Dobrá):

9. 2. kategorie H, V (vystřelovadla) a P 30 – účast 15 soutěžících
13.9. Memoriál Fr. Švarce – soutěž historických modelů – odlétalo 18 modelů
20.9. kategorie P 30 a A3
4.10. Pohár města Kladna v H a P30
11.10. odložená soutěž v P 30 kvůli špatnému počasí ze 4.10.

Kromě těchto soutěží byl odlétán Sluka Cup (celkem 5 kol) , který organizuje náš člen Pavel Hölzl, kde se létají kategorie větroňů V2 RC a Sluka II RC.
Naši členové se zúčastnili i několika soutěží mimo Kladno (např. 29.2. Slaný – Zimní pohár pro P 30 a A 3, kde v kategorii P 30 obsadili první 3 místa).

Michal Kohutič se zúčastňoval soutěží Českého poháru v kategorii F1G, kde v celkovém hodnocení obsadil 8. místo z 18 soutěžících s celkovým počtem 48 bodů z 5 soutěží.

Na Mistrovství ČR konaném 10.10. v Kožlanech , se Michal Kohutič v kategorii F1G umístil na velmi pěkném 5. místě výkonem 595 s ze 12 účastníků.