Pohár města Kladna P30

Tak kromě Mistrovství ČR volných modelů jsme na Kladně odlétali odloženou soutěž P30. Jak si můžete přečíst na webu SAM 95 Bohemia a nebo LMK KŽ konalo se také 4. kolo Sluka CUP.

https://www.sam95.cz/4-kolo-sluka-cupu-kolo-posledni/

Ač to ze začátku nevypadlo, nakonec se soutěž docela vydařila, sice jsme byli jen 3 a ještě navíc z klubu, ale nakonec to vůbec nevadilo. Létáme přeci pro radost … Počasí nám přálo, zejména směr větru, sice jsme se při 5 startech docela nachodili, ale žádný model nezůstal nikde na stromě a ani nepřišel k úhoně. Michal létal s modelem konstrukce Mirka Rohleny, osobně mu říkám lopata, protože plocha křídla je docela veliká, nicméně jak ten model znám podává velmi dobé výkony. Start modelu tak trochu připomínal střelu, po vypuštění rychle nastoupá. Je vcelku nezáludný, stavebně jednoduchý a létavý.

Honza létal se svou novou kachnou, která na své první soutěži podala neuvěřitelný výkon. Je to jeho nejnovější verze, která se myslím povedla a určitě se musíme začít bát. V letu je model stabilní, byť někdy výška není až taková, jako u ostatních modelů. Poslední Honzův let byl přímo fantastický, byť jsem ho neviděl od začátku, ale ten konec, prostě paráda! To co by člověk čekal od kachny …

Já jsem tradičně létal s modelem Meteoro, kterému jsem doma na schodech zlomil křídlo, když jsem se chystal na soutěž. Původně jsem chtěl vytáhnout jiný model, ale nakonec se mi nějak nechtělo a tak jsem provedl rychlou opravu. Náběžku a odtokovku jsem zalepil vteřiňákem, stejně tak po naříznutí potahu i prasklé lišty. Potah jsem zalepil kanagonem a bylo hotovo. Vlastně s touto opravou mám zkušenosti, jelikož jsem to už párkrát dělal. Poučení z toho je, že složený model je třeba hned odnést do auta a nenechávat ho na schodech. Lety odpovídali mému standardu, kdy se mi vždycky jeden start nepovede. Vlastně ani se nedivím, dolétal jsem starší svazky a 3 mi praskly, jeden dokonce v trupu, ale ten Meteoro má dobře vymyšlený a tak to dopadlo bez úhony. K vyndání prasklé gumy používám Drncův rabovák … Jednoduše řečeno pružina, která je trošku seřízlá, je nalepená na tyčce. 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA 295_P30_ 2020

Takže poslední letošní kladenská soutěž modelů kategorie P30 je odlétaná. Nezbývá než poděkovat všem pořadatelům a soutěžícím. Uvidíme se v roce 2021, do té doby můžete postavit a zalétat nový model, určitě budeme rádi za nové tváře.

VaPe