Zimní soutěž Slaný, 29. 2. 2020

Ač to letos na zimu moc nevypadá, tak se létají soutěže, které mají v názvu zimní. Jednou z nich je i tradiční soutěž ve Slaném v kategoriích A3 a P30. Letos to počasí je takové divoké, již v pátek jsem si říkal, jestli to na soutěž bude … Volal jsem Mílovi, ten pečlivě studoval předpovědi a tak jsme se rozhodli, že pojedeme. V sobotu po probuzení, jsem zjistil, že na autech je sníh a venku drobně prší. Ale i tak jsem vyrazil, aspoň bych se podíval do Slaného a alespoň bych oplatit návštěvu z minulého týdne, kdy zase oni přijeli na naši soutěž, která ovšem díky nepříznivým povětrnostním podmínkám byla zrušena. Dorazil jsem do Slaného a u brány narazil na pořadatele, ti asi překvapeni mým příjezdem usoudili, že nebude rozumné soutěž rušit a když jsem jim oznámil, že v závěsu je Míla s Honzou, tak bylo rozhodnuto, že se poletí. Překvapen jsem byl i já, když jsem uviděl Františka Glozigu, nestora kategorie A3, který přijel z takové dálky! Mě by to doma asi netolerovali …

Přesunuli jsme se na plochu, zaregistrovali se u pořadatelů, sice bylo v každé kategorii pouze po 3 účastnících, ale aspoň něco. Jediné, co nám nepřálo, byl směr větru, kolmo přes letištní plochu, směrem na hangáry a lesík … No co uvidíme, dáme krátké doutnáky. Než jsem se rozkoukal, A3 byli již ve vzduchu, ale ty to mají oproti P30 jen na 60 s. Tedy ne že by neuměli víc, ale je to míň než 100 s. Honza Vrba vytáhnul svoji kachnu, naštěstí nikde nebyl myslivec, aby mu ji sestřelil. Míla v prvním letu šel na opravu. Já jsem první let dal skoro maxa, ale nebezpečně jsem se přiblížil ke stromům. Meteoro prostě chodí stále dobře, i když už je to dosti olétaný model a měl bych jej po zkušenostech vylepšit. Druhý start byl docela v pohodě, šel jsem před auta, ale i tak jsem skončil na stromě, max z toho nebyl, asi by byl, ale strom byl proti. Jak jsem pozoroval let modelu, tak jsem v předtuše sundávání modelu ze stromu vzal svůj 8 m prut a vyrazil. Co čert nechtěl, model jsem sundal docela rychle, ale na stromě uvízla výškovka a nechtěla dolů. Takže nezbylo nic jiného, než pro si ni vylézt. Naštěstí mi při tom asistoval Míla. Výsledek toho snažení byl model dole a já celý špinavý … Mezi tím se trošku drobně rozpršelo, směr větru se nezměnil. S kolegy, jsme se tedy domluvili, že dáme 3 starty a necháme toho, jinak by to spíš bylo na neustálé stromolezení a to nikdo nechtěl. A bylo, třetí start a po druhé opět na stromě. Tentokrát byl ke stromu docela dobrý přístup, model docela na pěkném místě, nicméně se mi podařilo do křídla udělat malou díru. Naštěstí nic vážného, kanagom to jistí … Model mokrý, já špinavý, to všechno s jedním svazkem gumy, jen 3 soutěžní starty. Tím soutěž v kategorii P30 skončila. Ještě jsem si řekl, že vyzkouším vystřelovadlo. Šlo tedy do vzduchu, pěkný start, báječný přechod … směr hangáry, nezatáčí, vybíhám, naštěstí si to za půlkou letištní plochy nějak rozmyslelo a zatočilo. Asi to byl max, odhadem. Už jsem to dál nezkoušel. Jinak to je dobrá kategorie a baví mě.

Franta Tichý vše sečetl a vyhlásil výsledky. V kategorii P30 jsem vyhrál já a A3 Braha Zdeněk. Všichni si odnesli diplomy a ceny. Abych nezapomněl, musím pochválit pořadatele, časoměřiče a  měli pro nás drobné občerstvení. Prostě bylo to fajn, i díky panu Kroufkovi, kterého jsem měl možnost potkat.

Výsledkovka Zimní pohár 2020 MK Slaný

VaPe

Pár fotek ze soutěže