Soutěž 18.2.2024, výsledková listina

V neděli 18. 2. 2024 proběhla naše tradiční klubová soutěž v kategoriích H, V a P30 na letišti Velká Dobrá. Tentokrát nám počasí vysloveně přálo a tak jsme se sešli na letišti krátce před devátou hodinou. Po provedené registraci soutěžících a rozdělení časoměřičů k jednotlivým stanovištím, přivítal náčelník klubu LMK 215 Kladno, Míla Modr soutěžící, časoměřiče, ale i všechny ostatní, kteří se přišli podívat a nebo pomoci s organizací soutěže.

Pak se již rozběhla soutěž, která měla již tradiční průběh. Nejvíce rušno bylo na startovištích házedel a vystřelovadel, soutěžící využívali přítomné termiky a tak nebyla nouze o pěkné starty a lety.

O něco menší rušno bylo na startovišti modelů P30, byť soutěžilo jen 5 soutěžích. Nicméně výkony modelů byly parádní. Starty P30 připomínali start raket a v tom skoro jarním počasí bylo radost se na ně dívat, jak plachtí na nebi. K nebi se vznesl i model, který konstruoval Miroslav Rohlena, a tak byť symbolicky jsme se s ním rozloučili.

Výsledková listina

Abych nezapoměl, na soutěži bylo možné nejenom zakoupit výrobky a produkty MODEL-sport Kubeš, ale podívat se i na jejich letový projev a výkony.

Celkově lze tuto soutěž hodnotit jako vydařenou, nejenom díky „objednanému“ počasí, ale i tím, že se na ni vždy sejde prima parta. Rozhodně nejde jen o „výkony“, ale spíše o přátelské setkání modelářů z LMK Kladno, LMK Kamenné Žehrovice, LMK Louny, LMK Praha 4 a LMK Mladá Boleslav.

Fotogalerie

https://www.rajce.idnes.cz/fotoduckman/album/verejna-soutez-volnych-modelu-hazedel-vystrelovadel-a-p30-na-vel

Abych nezapoměl, určitě přijdˇte i na další plánované soutěže LMK Kladno a nebo LMK Kamenné Žehrnovice, kterou jsou pořádány na letišti Velká Dobrá nebo na panenském Týnci.

Letu zdar

VaPe

Letecké modelářství jako zdravý životní styl