Favorit Cup, 1. kolo

Ahoj všem,

v neděli 11. 2. 2018 se konalo první kolo monotypového seriálu soutěží Favorit Cup. Počasí nám celkem přálo. Jihozápadní vítr o síle do 4 m/s umožňoval snadné starty na 25 m šňůře, teplota lehce nad bodem mrazu, skoro zataženo s  občasnou, slabou,  termikou. Pořadatel soutěže, LMK Kamenné Žehrovice v personální spolupráci se členy klubu SAM 95 Bohemia 🙂  

Soutěž proběhla na letišti Velká Dobrá, spolu se skvěle žákovsky obsazenou soutěží házedel a vystřelovadel, pořádanou spřáteleným klubem LMK Kladno.
Favorit Cup jsme zahájili přesně v 10,00 hod. Tohoto prvního kola se zúčastnili pouze tři létající závodníci. Na letišti se sice objevilo vícero postavených Favoritů, ale většina těchto letadel letěla ten den poprvé a tak se jejich majitelé zatím soustředili na zalétnutí svých strojů.

Max  Honzy Hrušky v prvním kole sliboval solidní výsledek, nakonec zůstalo pouze u jednoho, naopak Michal Kohutič maxem zabodoval až v kole pátém a tak se mezi oba závodníky dostal Václav Dlouhý s velmi vyrovnanými výsledky ve všech pěti kolech.  Nakonec tedy zvítězil žák Honza Hruška z Kamenných Žehrovic před Václavem Dlouhým z Karlových Varů a Michalem Kohutičem z Kladna.  

Všichni soutěžící dostali retro vystřihovánku letadla Meta Sokol, diplom a Terezka Kostečková vylosovala jednoho, Václava Dlouhého, který získal poukaz na vyhlídkový let UL letadlem. 
Na letišti jsme měli zařízený bufet, kde bylo možno za lidové ceny, koupit teplé a studené nápoje a také párky a nějaké sladkosti, třeba ke kávě. 
Celkově jsme strávili hezké zimní dopoledne.

Děkuji všem, kteří mi s touto akcí ochotně pomohli, gratuluji soutěžícím k získání prvních bodů do celkového hodnocení seriálu a těším se v neděli, 4. 3. 2018 na dalším kole!

Jiří Hruška