Soutěž H, V – Velká Dobrá

V neděli 11. 2. 2018 za příjemného zimního počasí se uskutečnila na letišti Kladno-Velká Dobrá za podpory města Kladna leteckomodelářské soutěž v kategoriích házedel a vystřelovadel. Souběžně se soutěží se konalo i první kolo monotypového seriálu soutěží Favorit Cup, který pořádal LMK 205 Kamenné Žehrovice.

Zahájení soutěže bylo v 09,00 hod. a velkým překvapením byla vysoká účast v kategorii mladších žáků z Kladna a Kamenných Žehrovic. Přesto, že pro některé žáky to byla vůbec první soutěž, bylo úžasné sledovat snahu mladých modelářů o dosažení co nejlepšího výkonu.

V závěru se přeci jen ukázalo, že zkušenější a vylítanější mají oproti nováčkům výhodu a tak nebylo překvapením, že na prvním místě v mladších žácích se umístil Jan Hruška (KŽ), následován Adamem Valterou (KD) a třetí skončil Tomáš Jirásek (KŽ).

U starších žáků byli jen dva soutěžící, kteří se poprali o první místo. Davidu Pačesovi (KŽ) to zpočátku moc nešlo, ale nakonec podal solidní výkon, kdy jej nakonec o pouhých 7 sec. přelétal Radek Bačina (KŽ).

U juniorů byl pouze jeden účastník, Patrik Glaubauf. Pohledem na pořadí u seniorů lze konstatovat, že by se neztratil ani tam se solidním výkonem 338 sec.

U seniorů se kromě tradičního a notně otužilého účastníka Václava Dlouhého (KV) zúčastnili i staronový členové LMK Kladno Boris Spurný a Vladimír Čermák. První místo vybojoval Boris Spurný (KD), následován Václavem Dlouhým (KV) a Vladimírem Čermákem (KD).

V kategorii vystřelovadel soutěžili jen dva soutěžící, nestárnoucí Jaroslav Drnec (KD) a Václav Dlouhý (KV), který vyhrál.

Vyhlášení výsledů spolu s udílením drobných cen proběhlo po ukončení soutěže v 12,00 hod. Plánovaným a tajným překvapením po soutěžící bylo udělení diplomů a drobných sladkostí pro účastníky v kategorii mladších žáků, kteří se umístili od 4. místa dále. Myslím, že všichni byli překvapeni, což byl cíl, protože je třeba motivovat ty nejmladší ke stavbě modelů a létání s nimi, a i když jim to zrovna moc nešlo, tak určitě byl ten modelářský plamínek zažehnut.

Děkuji za účast všem soutěžícím, také časoměřičům, rodičům, kteří přišli a v neposlední řadě i našemu dvornímu fotografovi Michalu Kohutičovi, jehož fotky ze soutěže si můžete prohlédnout na rajčeti.

Doufejme, že se ve stejně hojném počtu uvidíme i na dalších soutěží pořádaných LMK 215 Kladno a spřáteleným LMK 205 Kamenné Žehrovice na letišti Kladno-Velká Dobrá.

Výsledková listina, soutěž 11. 2. 2018

VaPe