Great one Knight of Boston a ostatní se rodí

Jak již jsem psal v minulém článku, tak se v klubu rozbíhá stavba monotypových modelů na soutěž Minimaket v Rakovníku. Zapojí se i Jarda Drnec a další. Bohužel soutěž asi bude vzhledem k aktuální situaci přesunuta na srpen. Nicméně uvažujeme i o klubové minisoutěži.

Honza Vrba mě opět překvapil, rozhodnul se postavit i RC verzi … takže trošku větší Knight of Boston

Já mám v tuto chvíli v kostře trup, křídla, SOP a VOP. Ke stavbě jsem použil v podstatě zbytky balzy, které mám v takové krabici. Jen jsem vybral vhodnou. Stavbu modelu jsem klasicky zahájil trupem, resp. laminováním spodku na šabloně z EPP na kterou Herkulesem nalepím příslušný díl.

Následně jsem pokračoval trupem. Nejsem sice odborník na stavbu minimaket, tahle je první, ale zvládnout se to dá. K lepení jsem použil vteřiňák a na některé části červený Herkules. Nejdříve jednu bočnici. Pak jsem ji překryl potravinářskou fólií a slepil jsem druhou bočnici. 

Následně jsem pokračoval kompletací trupu. K tomu s úspěchem využíván kostky LEGO, ocelové pravítko a tenké špendlíky z galanterie. To mi zajistí dodržení kolmosti. 

Následovala VOP a SOP, ale to je oproti trupu již hračka.

Pokračuji zhotovením hlavice, doupravením křídla a pak mě čeká výroba koleček … z toho mám hrůzu a zatím nevím, jak je udělám. Mrknu na web

určitě tam najdu nějaký tip, jak se s tím vypořádat.

VaPe